آرشیو مقالات

ایجاد شرکت بازرگانی

بسیاری از تجار رویای راه اندازی کسب و کار خود را دارند. این می تواند بسیار مفید باشد، اما همچنین کار سختی است و بسیاری از کسب و کارهای جدید شکست می خورند. در اینجا شش نکته وجود دارد که به شما کمک می کند با پای راست شروع کنید و شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانید.

ایجاد شرکت بازرگانی

راه اندازی یک تجارت واردات و صادرات با استراتژی های صحیح می تواند یک تجارت را بسیار سودآور کند.

با این حال، موفقیت و سودآوری بلندمدت یک شرکت، علاوه بر تجزیه و تحلیل دقیق بازار خارجی و رویه محور در هند، تا حد زیادی به دانش و درک واردکننده از رویه های بین المللی بستگی دارد.

 یک کار عالی انجام دهید

این ممکن است سخت باشد، اما قبل از شروع یک کسب و کار، باید از خود بپرسید که چقدر در این کار خوب هستید. اخراج شدن از مشاغل قبلی به دلیل کار بد بدترین دلیل ممکن برای راه اندازی است. اگر این کار را انجام دهید، تجربه شما به تنهایی بدتر خواهد شد. حقیقت این است که خوب بودن در کار پیش نیاز هر چیز دیگری است.

توصیه می شود نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. هنگامی که شما کسب و کار خود را اداره می کنید، اشتباهات به سرعت در اختلافات با مشتریان، عدم پرداخت و حتی ارجاع به استانداردهای تجارت ظاهر می شوند.

شهرت خوبی بسازید

توصیه مشتری بر اساس شهرت شما بهترین راه برای کار در تجارت است و ۷۰٪ از همه مشاغل از طریق دهان به دهان یا تجربه مستقیم قبلی انجام می شود. به همین دلیل است که شهرت خود را با انجام برخی کارهای خصوصی در عصرها و تعطیلات آخر هفته، راه خوبی برای شروع کار قبل از شروع تمام وقت است.

با مشتریان خود منصف باشید

داشتن مشتریان خوشحال، کلید شهرت عالی است و این از انجام یک کار خوب با قیمت مناسب ناشی می شود. با این حال، بسیار مهم است که سعی کنید انتظارات مشتریان را به درستی تنظیم کنید تا قیمتی که پیشنهاد می‌کنید یا در نظر می‌گیرید در حد انتظار آنها باشد. این امر ضروری است زیرا مشتریان می توانند تصوری کاملاً اشتباه از هزینه یک کار داشته باشند. در این صورت حتی زمانی که شما کاملاً منصفانه با آنها رفتار کرده اید، ممکن است ناامید شوند.

به یاد داشته باشید، هنگامی که کسی می خواهد یک نقل قول، آن را سریع انجام دهید. بزرگترین شکایت صاحبان خانه این است که تاجران هرگز به آنها مراجعه نمی کنند. استثنا باشید و تحت تأثیر قرار خواهید گرفت.

به یاد داشته باشید که این یک تجارت است

کار خوب مستحق دستمزد خوب است. در واقع، انعطاف‌پذیری و دوستی‌ای که می‌توانید به همراه داشته باشید ممکن است شما را به پیشنهاد جذاب‌تری نسبت به برخی از رقبای بزرگ‌تر تبدیل کند.

اما شما فقط برای خوشحال کردن مشتریان خود در تجارت نیستید، بنابراین هزینه های غیر منطقی را جذب نکنید. باید مطمئن شوید که شرایط و ضوابط کسب و کار را دارید. آنها باید بیان کنند که مشکلات پنهانی که متعاقباً آشکار می شوند و شما نمی توانستید به طور منطقی پیش بینی کنید هزینه اضافی خواهد داشت.

در نهایت، اگر مشتریان هم حساس و هم حساس به قیمت به نظر می رسند، ممکن است بهتر باشد که کنار بروید.

سازماندهی کنید

برای تاجرانی که تازه وارد تجارت شده اند بسیار معمول است که با کاغذبازی خود دچار مشکل شوند. سپس آنها باید زمان و تلاش زیادی را برای مرتب کردن آن صرف کنند. بهترین توصیه این است که از همان روز اول با یک حسابدار مشورت کنید و ابزارها و نرم افزارهای مناسب را انتخاب کنید تا به شما کمک کند تا حساب های خود را حفظ کنید.

اگر فاکتورها و هزینه ها را به صورت حرفه ای از روز شروع ثبت کنید، نه تنها سریعتر پرداخت خواهید شد، بلکه تلاش کمتری نیز می طلبد. این باید زمان بیشتری برای لذت بردن از زندگی یا کسب درآمد بیشتر در اختیار شما بگذارد.

بیشتر بدانید

تاریخ : 2021-11-09 12:22:55

تجارت ایران و چین

تجارت ایران و چین
تجارت ایران و چین در سال 1937 به طور رسمی روابط اقتصادی برقرار کردند که با بوجود امدن اشکال مدرن دولت در سال‌های 1949 و 1979 مجدداً تأیید شد. روابط دیپلماتیک و تجاری دوجانبه از آن زمان تاکنون ثابت مانده است که عمدتاً بر اساس منابع طبیعی فراوان ایران و تقاضای چین برای نفت بنا شده است. دو کشور در طیف گسترده ای از پروژه ها در بخش های مختلف از جمله انرژی، فناوری، دفاع و زیرساخت همکاری کرده اند.
تجارت ایران و چین
ایران شریک اقتصادی و تجاری مهمی برای چین در خاورمیانه است. تجارت چین با ایران به جاده ابریشم باستانی در قرن اول قبل از میلاد باز می گردد. در سال‌های اخیر، دو کشور تماس‌های منظمی در سطح بالا داشته‌اند و همکاری‌های اقتصادی و تجاری دوجانبه به طور مداوم تعمیق یافته است. ایران همچنین یک بازار سرمایه گذاری خارجی و قرارداد پروژه مهم برای چین علاوه بر منبع کلیدی واردات انرژی این کشور است.

ایران و چین در سال‌های اخیر علی‌رغم تحریم‌های جامعه بین‌المللی علیه ایران، روابط دیپلماتیک و اقتصادی و تجارت دوجانبه را تقویت کرده‌اند. در سال 2016، شی جین پینگ اولین رهبر جهان بود که پس از امضای برنامه جامع اقدام مشترک در سال 2015، که بیشتر به عنوان توافق هسته‌ای ایران شناخته می‌شود، به ایران سفر کرد. از زمانی که دولت ترامپ از این طرح خارج شد و تحریم‌ها را در سال 2018 بازگرداند، چین بارها  از آمریکا خواسته است به میز مذاکره بازگردد پیشنهاد ایفای نقش میانجی در گفتگوها را داده است.
و تحریم ها از زمان بازگرداندن آنها در سال 2018 به تجارت دوجانبه بین چین و ایران لطمه وارد کرده است. با این حال، فعالیت های اخیر بین دو کشور حاکی از عزم راسخ برای پیشبرد تجارت و سرمایه گذاری علیرغم محدودیت ها است. تا به امروز، چین بزرگترین شریک تجاری ایران و منبع اصلی سرمایه گذاری است. بر اساس گزارش وزارت بازرگانی چین (MOFCOM) در سال 2019، شرکت‌های چینی 3.41 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم به این کشور وارد کردند و قراردادهایی به ارزش مجموع 3.11 میلیارد دلار امضا کردند.
چین همچنان بزرگترین خریدار نفت خام ایران است که یکی از بزرگترین صادرات ایران است. به نظر می رسد این روند در سال 2021 با افزایش واردات نفت خام چین با وجود تحریم های ایالات متحده ، دوباره سرعت خود را افزایش داده است.
به طور قابل توجهی، چین و ایران در مارس 2021 به توافقنامه همکاری استراتژیک 25 ساله دست یافتند. به عنوان بخشی از این توافق، چین قرار است 400 میلیارد دلار در پروژه های زیرساختی در ایران سرمایه گذاری کند و موقعیت ایران را به عنوان یک حلقه مهم در امتداد "جاده ابریشم جدید" تثبیت کند. ابتکار کمربند و جاده چین (BRI) و هموار کردن مسیر جدیدی برای تجارت و همکاری دوجانبه. هر دو طرف در مورد تعهدات مشخصی که در این توافق به آنها اشاره شده است، که هدف آن احتمالاً در درجه اول ایجاد یک محیط تسهیل کننده برای تجارت و تجارت چین و ایران است، کم اهمیت بوده اند.
جریان تجاری بین چین و ایران
در دو دهه گذشته، چین به عنوان بزرگترین شریک تجاری ایران ظاهر شده است و حجم کل تجارت بین دو کشور بالغ بر 20 میلیارد دلار در سال است.
بر اساس آمار گمرک چین، تجارت دوجانبه چین و ایران در سال 2019 بالغ بر 23.02 میلیارد دلار بوده است. این در حال حاضر کاهش شدید 34.5 درصدی نسبت به سال 2018 به دلیل تحریم های ایالات متحده بود.
چین به عنوان یک تامین کننده بزرگ صنعتی به ایران، عمدتاً ماشین آلات الکتریکی، تجهیزات پخش، قطعات خودرو، مواد شیمیایی آلی و تایرهای لاستیکی را به ایران صادر می کند. در سال 2019، چین کالاهایی به ارزش 9.59 میلیارد دلار به ایران صادر کرد که نسبت به سال گذشته 31.6 درصد کاهش داشت.
سهم ایران در تجارت بین المللی چین بسیار کمتر است و 0.5 درصد از کل تجارت خارجی چین را تشکیل می دهد. در سال 2019، ایران 13.43 میلیارد دلار کالا به چین صادر کرد که نسبت به سال گذشته 36.4 درصد کاهش داشت. عمده‌ترین محصولاتی که ایران به چین صادر می‌کند نفت خام، پلیمرهای اتیلن و سنگ آهن است.
اگرچه خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای ایران در ماه مه 2018 و اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه تهران به واردات نفت خام چین از ایران ضربه زد، اما چین همچنان بزرگترین خریدار نفت خام ایران است.
به نوبه خود، ایران هفتمین منبع بزرگ واردات نفت چین است. در طول سال 2019، چین 7.155 میلیارد دلار نفت خام از ایران وارد کرده است که حدود 6.3 درصد از واردات نفت خام چین را تشکیل می دهد.

بیشتر بدانید

تاریخ : 2021-11-09 12:24:41